Zakończenie sezonu, opuszczenie bandery, Parada Niepodległości i biegi sportowe.

W sobotę 11 listopada będziemy uczestniczyć w kilku ważnych wydarzeniach. Biegi sportowe, Gdyńska Parada Niepodległości oraz Uroczyste Opuszczenie Bandery i zakończenie sezonu żeglarskiego to program na ten dzień.

 

 

 

 

 

Już od samego rana w sobotę, 11 listopada w Gdyni, odbędzie się wielkie biegowe święto, w którym udział weźmie wielu biegaczy z całego kraju. Bieg Niepodległości jak co roku zagości na ulicach naszego miasta W tej stawce Yacht Klub Polski Gdynia reprezentowany będzie przez naszych najmłodszych zawodników, którym mocno kibicujemy.

 

 

 

 

 

 

W samo południe wyruszy ulicami Gdyni Wielka Parada Niepodległości. Po raz kolejny wezmą w niej udział żeglarze w tym nasz Klub. 

Od kilku lat roku gdyńskie kluby i organizacje skupione w Pomorskim Związku Żeglarskim biorą udział w Wielkiej Paradzie Niepodległości, czyli najważniejszym elemencie Gdyńskich Urodzin Niepodległej. Co roku żeglarze z klubowymi banerami i galowymi mundurami świętują rocznicę powrotu Polski na mapę świata. I w tym roku zamierzamy uczestniczyć w tym wielkim święcie wolności!

 

 

 

 

 

 

Spotkajmy się 11 listopada o godzinie 11.30 przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego, pomiędzy ulicami Bema a Legionów, zgodnie z sektorami oznaczonymi w załączniku. Czoła sektorów oznaczone będą czerwonymi tablicami na latarniach miejskich.

Szyk Parady 2023 SEKTORY

Trasa: parada idzie ul. Świętojańską, od budynku Urzędu Miasta. Kończy przejście przy Pomniku Polski Morskiej na skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych. Grupy piesze kończą przemarsz na ulicy Waszyngtona.

 

Następnie zapraszamy serdecznie wszystkich członków Klubu oraz naszych sympatyków i przyjaciół na uroczystości zakończenia sezonu żeglarskiego w YKP Gdynia. 

 

 

 

 

 

 

Zarząd Yacht Klubu Polski Gdynia zaprasza wszystkich członków i sympatyków Klubu na uroczystości zakończenia sezonu żeglarskiego 2023 i opuszczenie bandery. Uroczystości odbędą się w 11 listopada  o godz. 14.00.

Program uroczystości:

  • Przywitanie przybyłych na uroczystości zakończenia sezonu.
  • Złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Mariusza Zaruskiego.
  • Wystąpienia zaproszonych gości.
  • Wręczenie nagród i wyróżnień.
  • Ceremonia Opuszczenia Bandery.
  • Spotkanie żeglarskie.

Zakończenie sezonu 2023 to także inauguracja obchodów 100-lecia Yacht Klubu Polski, które przypada w następnym roku. Zapraszamy do zapoznania się z listem Komandora Yacht Klubu Polski Gdynia Marka Stawiszyńskiego w sprawie obchodów tego wielkiego wydarzenia w życiu naszego Klubu, jakim bez wątpienia jest 100 lat dla Polski!

Pismo Komandora do członków Klubu

Aktualności

Kategorie