Puchary YKP GDYNIA wręczone!

Puchar YKP GDYNIA
Puchar YKP GDYNIA 2024

To były wyjątkowe regaty o Puchar YKP GDYNIA, bo rozegrane w roku Jubileuszu 100-lecia YACHT KLUBU POLSKI. W dniach 18-21.05.2024 na starcie stanęło 153 zawodniczek i zawodników.

Regaty były drugą eliminacją do Mistrzostw Europy, a zarazem pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Regaty trwały 4 dni i przez cały ten czas towarzyszył nam słaby wiatr, a nad gdyńskim akwenem często pojawiały się burze. Udało się rozegrać 6 wyścigów (z czego dwa przy bardzo słabym wietrze), dwa razy trasa była skrócona. Na brzegu na zawodników czekały m.in. owoce, pączki i grill

– mówi trener YKP GDYNIA Dominik Schutta.
Puchar YKP GDYNIA: owoce i pączki dla zawodników! (foto: FB Tomka Figlerowicza)
Puchar YKP GDYNIA: owoce i pączki dla zawodników! (foto: FB Tomka Figlerowicza)

Pierwsze miejsce zajęła Antonina Dziekańska z Energa Giżycka Grupa Regatowa. Serdeczne gratulacje za równe żeglowanie zarówno dla Antosi jak i dla wszystkich zawodników z Giżycka, które wypadło bardzo dobrze jako klub. Warto też podkreślić świetny występ zawodników KS AZS AWFIS Gdańsk, bowiem na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszym wśród chłopaków, uplasował się Maurycy Kosmowski, a na trzecim w klasyfikacji generalnej, a drugim w klasyfikacji dziewczyn, Emilia Paszek. W pierwszej dziesiątce była aż trójka reprezentantek i reprezentantów z Giżycka i czwórka z Gdańska.

W zawodach wzięło udział 18 żeglarzy YKP GDYNIA, na najwyższym 9. miejscu uplasował się Piotr Tutkowski (4 miejsce wśród chłopaków), a najlepszą z naszych zawodniczek była 11. Julia Nagórska (6 miejsce wśród dziewczynek).

Na dzień dzisiejszy z zawodników YKP Gdynia największe szanse na wyjazd na Mistrzostwa Europy ma Piotr Tutkowski.

Z ciekawostek, pierwszego dnia dla jednej z grup jeden wyścig został anulowany i powtórzony, bowiem zmiana wiatru w trakcie o 180 stopni wypaczyła mocno wyniki, a czwartego dnia regat wiatr przyszedł zbyt późno i nie udało się rozegrać żadnych wyścigów.

– dodaje Dominik Schutta.

Wspierali nas podczas regat, za co dziękujemy:

  • Marina Gdynia
  • Gdyńskie Centrum Sportu
  • Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
  • HARKEN Polska
  • JSail

Pełne wyniki znajdziecie na stronie: https://portal2.psko.pl/regaty/puchar-ykp-gdynia,-eliminacje-mistrzostw-europy-i-oom-2024/wyniki/opp-a#l

Fotografie wykonane na brzegu: Anna Nagórska – dziękujemy 🙂 Fotografie z wody: Sebastian Wójcikowski. Więcej fotografii na naszym profilu FB.

Aktualności

Kategorie