Silny wiatr na Memoriale Ottona Weilanda

Memoriał Ottona Weilanda

17-19 maja 2024 w Charzykowy rozegrano XXVII Memoriał Ottona Weilanda, który był pierwszą eliminacją Mistrzostw Polski Młodzików. Z planowanych 8 wyścigów udało się rozegrać 6, jednak w przeciwieństwie do Pucharu YKP GDYNIA, powodem problemów komisji regatowej nie był słaby, lecz momentami bardzo silny i kręcący wiatr.

Pierwszego dnia wiatr osiągał prędkość 24 węzłów i sprawdzał charaktery młodych zawodników klasy Optimist, których na starcie stanęło aż 259! Nasz klub reprezentowała grupa 16 żeglarzy, w większości bardzo młodych, którzy jeszcze niedawno stawiali swoje pierwsze kroki w naszej szkółce żeglarskiej.

– powiedział trener i wicekomandor YKP GDYNIA, Dariusz Dołęga.

Warto zauważyć, że trasa regat rozstawiona była na części Jeziora Charzykowskiego nazywanej Funką. Drugiego dnia wiatr nieco zelżał i wiał stabilnie, natomiast trzeciego dnia często zmieniał kierunek, przez co tego dnia nie udało się rozegrać żadnego wyścigu.

Jestem zadowolony z występu naszych zawodników. Zabrakło jeszcze stabilnego żeglowania, ale w pojedynczych wyścigach niektórzy pokazali dobre żeglowanie i kontrolę nad stawką konkurentów.

– dodał trener Darek.

Grupa B YKP GDYNIA w najbliższym czasie planuje treningi w Gdyni, 13 czerwca natomiast wyruszy na regaty do Giżycka, zaraz po zakończeniu roku szkolnego wszyscy posiadacze czerwonych pasków (trener Darek zaręcza, że to 100% ekipy) wyjadą na klubowy obóz żeglarski.

Pełne wyniki Memoriału Ottona Weilanda znajdziecie tutaj: https://portal2.psko.pl/regaty/xxvii-memorial-ottona-weilanda,-eliminacja-mp-mlodzikow-2024/wyniki/opp-b

A poniżej galeria z regat – zdjęcia SailingNet TEAM:

Aktualności

Kategorie