Spotkanie z Aleksandrą Melzacką

Aleksandra Melzacka YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
Aleksandra Melzacka, YACHT KLUB POLSKI GDYNIA (foto: Dominik Schutta)

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Aleksandra Melzacka, wychowanka YACHT KLUBU POLSKI GDYNIA, Olimpijka z Tokio, gdzie wspólnie z załogantką Kingą Łobodą (AZS AWFiS Gdańsk), zajęła 15 miejsce.

Z Olą spotkali się Komandor YKP GDYNIA, Marek Stawiszyński, Dyrektor Klubu Sebastian Wójcikowski oraz trenerzy Dariusz Dołęga i Dominik Schutta.

Komandor Marek Stawiszyński nie krył radości ze spotkania z utytułowaną zawodniczką, która (wspólnie z załogantką Sandrą Jankowiak z AZS Poznań) wywalczyła kwalifikację na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Zawsze nam miło przywitać Olę w Klubie. Ola rozpoczęła przygodę z żeglarstwem w YKP GDYNIA jako 6-letnia dziewczynka, szkoliła się naszej szkółce żeglarskiej, a pierwszym trenerem regatowym Oli w klasie Optimist był Darek Dołęga. Chcę podkreślić, że mimo napiętego grafiku treningów kadrowych oraz wyjazdów na liczne regaty, Ola często znajduje czas na odwiedziny w naszym Klubie i spotkania z młodszymi zawodnikami, za co chciałem jej bardzo podziękować.

– powiedział Komandor Marek Stawiszyński.
Aleksandra Melzacka, Olimpijka, wychowanka YKP GDYNIA, chętnie i często dzieli się wiedzą z młodszymi zawodnikami YACHT KLUBU POLSKI GDYNIA

Warto podkreślić, że mimo młodego wieku, żeglarska kariera Oli jest niezwykle bogata. Na jej drodze stanęło grono doświadczonych trenerów YKP GDYNIA. Komandor wspomniał mnie, jako pierwszego trenera regatowego Oli – to dla mnie ogromny powód do dumy, ale chcę podkreślić, że po mnie nad doskonaleniem umiejętności Oli czuwał trener Przemysław Struś i dzięki ciężkiej pracy tej młodej i utalentowanej dziewczyny, już w 2013 roku, w wieku 15 lat, Ola zdobyła Mistrzostwo Polski w klasie Optimist. Następnie Ola żeglowała wspólnie z załogantką Mają Micińską na przygotowawczej klasie 29er, w której pod okiem trenera Daniela Dołęgi, prywatnie mojego syna, zdobyły m.in. Wicemistrzostwo Świata. Od kilku lat Ola jest już zawodniczką w olimpijskiej klasie 49erFX. Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio Ola (wspólnie. z załogantką Kingą) popłynęła pod okiem kadrowego trenera Tomasza Stańczyka, a na najbliższe Igrzyska do Paryża, Ola i Sandra pojadą z trenerem Zdzisławem Staniulem, który przed laty również trenował zawodników w naszym Klubie i sam dwukrotnie był Olimpijczykiem.

– dodał trener Dariusz Dołęga.
Marek Stawiszyński, Aleksandra Melzacka, Dariusz Dołęga YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
Marek Stawiszyński – Komandor YKP GDYNIA, Aleksandra Melzacka – wychowanka YKP GDYNIA, Olimpijka, Dariusz Dołęga – pierwszy klubowy Trener Oli (foto: Dominik Schutta)

Wszyscy w Klubie trzymamy kciuki za naszą Olę i Sandrę. Przypomnijmy, że niedawno dziewczyny zdobyły 4. miejsce na Mistrzostwach Europy, jesteśmy zatem pewni, że tanio skóry w Paryżu nie sprzedadzą, a dobry duch trenera Zdzisława Staniula, który z poprzednich Igrzysk wrócił ze srebrnym medalem załogi Agnieszki Skrzypulec / Jolanty Ogar klasie 470, pozwoli zawodniczkom uwolnić dodatkowe moce, zwłaszcza, że w kadrze olimpijskiej wspierać Olę będzie inny wychowanek naszego Klubu, Dominik Buksak, który – obecnie już w barwach AZS AWFiS Gdańsk – wystartuje w Paryżu wspólnie z Szymonem Wierzbickim (AZS Poznań) w męskiej klasie 49er.

Ola, Sandra oraz Dominik i Szymon – jesteśmy z Wami!

Aktualności

Kategorie