Udany debiut najmłodszych w Sopocie

YKP GDYNIA w REGATY „SOPOT OPTIMIST” 15-16.06.2024, foto: KŻ UKS NAVIGO
YKP GDYNIA w REGATY „SOPOT OPTIMIST” 15-16.06.2024, foto: KŻ UKS NAVIGO

W dniach 15-16 czerwca 2024 roku, na wodach Zatoki Gdańskiej w Sopocie, rozegrano regaty SOPOT OPTIMIST, których organizatorem był Klub Żeglarski UKS NAVIGO.

Na naszej stronie piszemy o całym spektrum wydarzeń, regat, które organizujemy lub, w których bierzemy udział jako YKP GDYNIA. Piszemy zarówno o doświadczonych żeglarzach startujących w WindWhisper Racing Team, Polskiej Lidzie Żeglarskiej, klasach olimpijskich (w tym o naszej aktualnej olimpijce Aleksandrze Melzackiej), klasach przygotowawczych… jednak to tutaj, to w Szkółce Żeglarskiej YKP GDYNIA swoją przygodę z żeglarstwem zaczyna większość przyszłych naszych Mistrzyń i Mistrzów!

Ekipa Regatowa :) YKP GDYNIA, grupa C, REGATY „SOPOT OPTIMIST” 15-16.06.2024
Ekipa Regatowa 🙂 YKP GDYNIA, grupa C, REGATY „SOPOT OPTIMIST” 15-16.06.2024

Dlatego z dumą piszemy o pierwszych regatach w życiu z udziałem naszej czwórki optimiściarzy:

  • Grzegorz Kasieczka (10 lat)
  • Maciej Ślesicki (8 lat)
  • Antonina Miller (8 lat)
  • Wincenty Paliszewski (8 lat)

Zajęliśmy 1 i 2 miejsce w kategorii chłopców. Był to pierwszy start w regatach całej czwórki reprezentującej YKP GDYNIA. W sobotę podmuchy sięgały 20 węzłów i wyścig dla UKS został przerwany. Tego dnia nie odbyły się już żadne wyścigi dla UKS. W niedzielę przy bardzo słabym wietrze komisja sprawnie przeprowadziła 3 wyścigi, które ustaliły wyniki regat.

powiedział trener Paweł Nowakowski.
Wyniki regat „SOPOT OPTIMIST” 15-16.06.2024
Wyniki regat „SOPOT OPTIMIST” 15-16.06.2024

Warto dodać, że regaty sędziował wychowanek i członek naszego klubu Bartosz Gruszka.

Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych, którzy żeglują dopiero drugi sezon. Jesteśmy z Was niezwykle dumni i serdecznie gratulujemy Wam oraz Waszym wszystkim koleżankom i kolegom, z którymi uczycie się trudnej sztuki żeglowania w najlepszym klubie żeglarskim w Polsce 🙂

Przed nami dalsze treningi, kolejne regaty oraz wyjazd na obóz żeglarski, a już jesienią najlepsi ze szkółki przejdą na dalszy etap szkolenia, do grupy B.

dodaje trener Paweł Nowakowski.

Od redakcji strony dodamy, że zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia żeglarskiej przygody podczas letnich półkolonii żeglarskich organizowanych przez Szkółkę Żeglarską YKP GDYNIA.

Aktualności

Kategorie