Złota Alicja Tutkowska!

Alicja Tutkowska (YACHT KLUB POLSKI GDYNIA) oraz Alicja Dampc (ChKŻ Chojnice) - klasa 29er
Alicja Tutkowska (YACHT KLUB POLSKI GDYNIA) oraz Alicja Dampc (ChKŻ Chojnice) – klasa 29er

Wspaniały sukces załogi 29er, w której sterniczką jest nasza zawodniczka Alicja Tutkowska! Alicja razem z załogantką Alicją Dampc z ChKŻ Chojnice, wywalczyły złoty medal kobiet w rozgrywanych od 1 do 8 lipca 2024 w Gdyni Mistrzostwach Europy w klasie 29er. Regaty odbywały się w ramach festiwalu Gdynia Sailing Days.

Ten występ z pewnością przejdzie do annałów młodzieżowego żeglarstwa. W mistrzostwach Europy w klasie 29er, które odbyły się w ramach 25. edycji Gdynia Sailing Days, Polacy wywalczyli cztery złote oraz brązowy medal, zajęli także dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Nie pamiętam, aby przedstawiciele jakiegoś kraju tak zdominowali mistrzowskie regaty.

powiedział trener kadry Kajetan Jabłoński.

W Gdyni, oprócz załogi Alicji, najlepsi okazali się Ewa Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk) i Krzysztof Królik (ChKŻ Chojnice) w mikście, natomiast Bartosz Żmudziński i August Sobczak (ChKŻ Chojnice) triumfowali w dwóch kategoriach – w gronie mężczyzn oraz w U-17. Ponadto Aniela Frąckowiak i Igor Piechota (Rockstars Racing Nowa Sól) zajęli trzecią lokatę w mikście w kategorii U-17. W czołowej „15” zameldowało się aż sześć polskich załóg. Biało-czerwoni bezapelacyjnie zwyciężyli w Pucharze Narodów, czyli w klasyfikacji drużynowej.

Zgodnie ze starym żeglarskim zwyczajem złoci medaliści w geście triumfu zostali wrzuceni przez kolegów do wody.

Polscy medaliści w klasie 29er na ME 2024 w Gdyni
Polscy medaliści w klasie 29er na ME 2024 w Gdyni

Posłuchajmy wypowiedzi trenerki Ewy Romaniuk:

Wypowiedź trenerki 29er Ewy Romaniuk – YACHT KLUB POLSKI GDYNIA

Oto wyniki regat (grupa złota):

Polscy medaliści w klasie 29er na ME 2024 w Gdyni
Polscy medaliści w klasie 29er na ME 2024 w Gdyni
29er Gdynia Sailing Days
29er Gdynia Sailing Days

Aktualności

Kategorie