
Załoga Aleksandra Melzacka (YACHT KLUB POLSKI GDYNIA) / Sandra Jankowiak (AZS Poznań) sięgnęła po HISTORYCZNY brązowy medal mistrzostw świata klasy 49erFX, które rozegrano we francuskim Quiberon. To pierwszy w historii medal MŚ dla Polski w tej klasie! Polki przez cały tydzień utrzymywały się w ścisłej czołówce rywalizacji, a świetna postawa w serii finałowej pozwoliła im wywalczyć miejsce na podium jednej z najważniejszych imprez olimpijskich klas żeglarskich.
To kolejny wielki sukces reprezentantek Polski i potwierdzenie ich bardzo wysokiej formy po ostatnich medalowych występach na arenie międzynarodowej. Mistrzostwa świata w Quiberon zgromadziły najlepsze załogi świata w klasach 49er, 49erFX oraz Nacra 17.
Trenerem kadrowym dziewczyn jest Krzysztof Kierkowski, wychowanek naszego Klubu, który wspólnie z trenerem kadrowym klasy 49er sternikiem Marcinem Czajkowskim (także z naszego Klubu) dwukrotnie reprezentował Polskę i YKP GDYNIA podczas Igrzysk Olimpijskich.
Warto podkreślić, że bardzo dobrze zaprezentowali się również trzej wychowankowie naszego klubu startujący obecnie w innych barwach klubowych. Załogi Dominik Buksak / Mateusz Gwóźdź oraz Mikołaj Staniul / Jakub Sztorch rywalizowały w światowej czołówce klasy 49er, potwierdzając wysoki poziom szkolenia wywodzącego się z YKP Gdynia.
Pełne wyniki poniżej.






