Sezon żeglarski rozpoczęty!

Bandera YACHT KLUBU POLSKI

9 maja 2026 o godzinie 17:00 gdyńska społeczność żeglarska YACHT KLUBU POLSKI, JK STAL, JKM GRYF, Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz znamienici Goście, zgromadzili się w Basenie Żeglarskim im. Generała Mariusza Zaruskiego podczas rozpoczęcia kolejnego sezonu żeglarskiego.

Dla YACHT KLUBU POLSKI GDYNIA będzie to już 102. sezon żeglarski. Drugi z rzędu, kiedy funkcjonujemy (wraz z innymi klubami) w tymczasowej lokalizacji. Dzień wcześniej media poinformowały, że po zmianach właścicielskich w spółce Nowa Marina Gdynia (większościowym udziałowcem została firma Atlas Ward (60%), a mniejszościowym dotychczasowy lider Ghelamco (20%) oraz Polski Związek Żeglarski (20%)), niebawem powinna ruszyć wyczekiwana budowa nowych zabudowań wraz z przestrzeniami dla naszego i sąsiednich Klubów.

Nova Marina, materiały prasowe PZŻ/Ghelamco

Ponadto, podczas uroczystego rozpoczęcia, Mariusz Bzdęga – Dyrektor Zarządzający ds. kultury i aktywności mieszkańców Miasta Gdyni, poinformował, że miasto czyni starania w zakresie budowy Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego, które docelowo zastąpi obecny barak bosmanatu oraz całą substandardową zabudowę w rejonie Nabrzeża Młodych Żeglarzy. Również w tym budynku przewidziano przestrzeń dla klubów prowadzących szkolenie żeglarskie dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za udział w rozpoczęciu sezonu wszystkim Klubowiczom oraz Sympatykom, a także: Markowi Januszowi Taberowi – Komandorowi Zarządu Głównego YACHT KLUBU POLSKI wraz z Małżonką, Tadeuszowi Szemiotowi – Przewodniczącemu Rady MIasta Gdyni, Teresie Bysewskiej – Radnej Miasta Gdyni, Tomaszowi Chamerze – wiceprezydentowi World Sailing, Maksymilianowi Paśko – Skarbnikowi Polskiego Związku Żeglarskiego, Bogusławowi Witkowskiemu – Prezesowi Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Tomaszowi Mazurowi – przedstawicielowi Polonii z Wielkiej Brytanii (Liverpool) a także Gospodarzom uroczystości, Komandorom: Markowi Stawiszyńskiemu (YKP GDYNIA), Jarosławowi Kuklińskiemu (JK Stal), Jackowi Wesołowskiemu (JKM Gryf).

Życzymy wszystkim Wam udanego sezonu żeglarskiego i do zobaczenia na wodzie!

Aktualności

Kategorie