Klasy olimpijskie

ILCA, YACHT KLUB POLSKI GDYNIA

ILCA 6 – jednoosobowa żeńska klasa olimpijska oraz przygotowawcza dla chłopaków

ILCA 6 (wcześniej Laser Radial), to olimpijska wersja monotypowej łódki jednoosobowej z żaglem o powierzchni 6 m. kw. Klasa ILCA6 przeznaczona jest dla dziewczyn, które pragną jednoosobowo rywalizować na najwyższym światowym poziomie i walczyć o awans na Igrzyska Olimpijskie.  Żeglują na niej także chłopaki, jako na klasie przygotowawczej do ILCA 7.

Trener klubowy: Filip Lewandowski

Największe sukcesy

Maciej Grabowski, YACHT KLUB POLSKI GDYNIA, foto: trojmiasto.pl

ILCA 7 – jednoosobowa męska klasa olimpijska

ILCA 7 (wcześniej Laser Standard), to łódka z żaglem o powierzchni 7 m.kw. Jest to męska klasa olimpijska, podobnie jak wszystkie klasy ILCA bardzo wymagająca siłowo, sprawnościowo oraz technicznie.

Trener klubowy: Filip Lewandowski

Największe sukcesy

470, YACHT KLUB POLSKI GDYNIA

470 – dwuosobowa, mieszana klasa olimpijska

Zdaniem wielu osób najpiękniejsza łódka regatowa. Bardzo techniczna, wymagająca, zarówno od sternika, który również prowadzi główny żagiel (grota) jak i załoganta, który balastuje łódkę na trapezie oraz operuje przednim żaglem (fok) oraz na kursach z wiatrem spinakerem. 

Trener kadrowy: Paweł Nowakowski

 

Największe sukcesy

Aleksandra Melzacka, YKP Gdynia, 49er FX, zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

49er FX – dwuosobowy, żeński skiff olimpijski

Widowiskowa, niezwykle wymagająca, bardzo zwrotna i szybka klasa, która „przypłynęła” do nas z Australii. Wersja żeńska oznaczona jako 49er FX posiada maszt wysokości 7,5 m oraz powierzchnię żagli na wiatr 19,6 m.kw, a z wiatrem 44,7 m.kw. . Imponująca powierzchnia całkowita żagli oraz niska waga kadłuba sprawiają, że łódka wymaga dużej sprawności fizycznej i perfekcyjnej komunikacji w. załodze. 

Trener kadrowy: Zdzisław Staniul

Największe sukcesy

49er, Yacht Klub Polski Gdynia

49er – dwuosobowy, męski skiff olimpijski

Australijski, bardzo wymagający, szybki, dynamiczny skiff. Wersja dla mężczyzn posiada maszt o wysokości 8,4 m, żagle na wiatr o powierzchni 21,2 m.kw, a z wiatrem 59,2 m.kw., co przy wadze łódki wynoszącej jedynie 94 kg powoduje, że jacht żegluje z prędkością kilkudziesięciu km/h. 

Trener kadrowy: Paweł Kacprowski,  trenerka kadry juniorów: Madeleine Zielińska

Największe sukcesy

Aktualności